آموزش

چگونگی کشف المنت و هیتر برقی

المنت سازی برقی و تاریخچه آن


در سال 1879 میلادی توماس ادیسون برای لامپ روشنایی خود از یک رشته فیلامنت کربنی استفاده کرد. از آنجایی که این رشته فیلامنت علاوه بر نور گرما هم تولید می کرد، افتخار ساخت اولین المنت حرارتی برقی از آن ادیسون شد. یک قرن طول کشید تا ما از هیتر ها به طور خاص برای تولید گرما استفاده کنیم. چقدر خوب می شد اگر می دانستیم چه کسی اولین المنت را خریداری کرده است؟

قانون اول ترمودینامیک و انرژی گرمایی

قانون اول ترمودینامیک در اواخر قرن 19 ام میلادی برای اولین بار توسط جولیوس رابرت مایر و جیمز برشکات جول در رابطه با انرژی گرمایی تعریف شد. کمی پس از آن مخترعان شروع به استفاده از قوانین ترمودینامیک در راستای ایجاد مبدل های گرمایی برقی کردند. به عنوان مثال در سال 1868 میلادی نقاشی از لندن به نام بنیامین وادی اولین هیتر بخار آب را ساخت. اما به دلیل اینکه اختراعش سیستم تهویه ای جهت خروج بخارات نداشت برای استفاده در منازل چندان ایمن نبود.

اختراع هیتر آب برقی

21 سال بعد فردی آمریکایی نروژی اولین هیتر آب برقی را اختراع کرد که خیلی بهتر کار می کرد. یکی از قدیمی ترین عنصر های حرارتی کشف شده که امروزه هم مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع سیلیکون کارباید بوده است و توسط مخترع آمریکایی در سال 1891 در حال سنتز کردن الماس به صورت اتفاقی کشف شد. چیزی که او در عوض به دست آورد ماده ای بسیار سخت و عالی برای کاربردهای دما بالا و نیمه هادی بود.

کاشف آلیاژ نیکل کروم چه کسی است؟


یک دهه بعد در سال 1905 آلبرت مارش ماده نیکروم (nichrome) که ترکیبی از نیکل و کروم می باشد را کشف کرد . از آنجا که این ماده می توانست به دماهایی 300 بار گرمتر از مولد های حرارتی آن زمان برسد انقلابی در صنعت ایجاد کرد.

رابطه جنرال الکتریک و المنت برقی

در سال 1906 مارش این اختراع را به نام خود ثبت کرد و تنها سه سال بعد از این موضوع، جنرال الکتریک فروش موفق اولین توستر برقی خود را که با استفاده از نیکروم ساخته شده بود آغاز کرد.

پیدایش کتری چای برقی

مدت کوتاهی پس از آن هم تولید کنندگان، کتری های چای را برقی کردند که در ابتدا باید روی هیتر های سیم پیچی شده گرم می شدند اما بعد ها این تجهیزات داخل کتری قرار داده شدند. در ابتدا این لوازم حرارتی برقی تنها توسط ثروتمندان برای مشاغل سودآور استفاده می شد اما در طی رونق اقتصادی حاصل پس از جنگ جهانی دوم، لوازم برقی دارای المنت های حرارتی روانه بازار شدند و به طور چشمگیری در منازل مورد استفاده قرار گرفتند.

پیدایش بخاری و رادیاتور برقی میله ای در دهه 1950 میلادی
از جمله لوازم حرارتی برقی آن زمان می توان به بخاری ها و رادیاتورهای برقی اشاره کرد. در دهه 1950 میلادی هیتر های میله ای بسیار محبوب بودند و خرید و فروش المنت به شدت افرایش پیدا کرد.چرا که این مدل ها به راحتی قابل حمل بودند،در هر مکانی به راحتی نصب می شدند و همچنین خیلی سریع محیط را گرم می کردند.با اینکه این عناصر برقی نسبت به نمونه هایی که با سوخت کار می کردند خطرات کمتری داشتند باز هم از ایمنی بالایی برخوردار نبودند و کاربران را در معرض سوختگی قرار می گرفتند.این محصولات پایه و اساس ساخت دیگر انواع مولدهای گرمایشی از جمله المنت های برقی مادون قرمز هستند که امروز به طور گسترده ای در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

همه چیز در مورد آبکاری فلزات

آبکاری فلزات چیست؟


فرآیند آبکاری الکتریکی اساساً برای رسوب دادن نیکل، طلا یا نقره روی جواهر آلات، چاقو و قطعات دوچرخه به کار رفت. مهارت علمی سازندان انگلیسی ، آلمانی و آمریکایی و مرغوبیت ممتاز محصول آنها این فرآیند را عمومیت داد. امروزه آبکاری الکتریکی تا حدی توسعه یافته است که نه تنها مرحله نهایی تولید بعضی محصولات است بلکه برای ایجاد پوشش های محافظی مثل کادمیم، کروم یا اکسید آلومینیوم روی قطعات به کار می رود.

اساس آبکاری الکتریکی به این صورت است که در اثر عبور جریان مستقیم از یک الکترولیت فلز محلول در آن روی کاتد رسوب کرده و متعاقباً مقداری از فلز آند وارد محلول می شود به این ترتیب الکترولیت ثابت می ماند. آبکاری الکتریکی برای ایجاد پوشش های تزئینی و محافظ، اصلاح سطوح ساییده شده یا اضافه ماشین کاری شده، قطعه سازی یا به عبارتی شکل دهی الکتریکی قطعات شکل پیچیده که دارای زوایای مقعر، ابعاد دقیق و سطوح طرح دار (مثل صفحات چاپی) هستند، عملیات آندکاری، تمیزکاری الکترولیتی، پرداخت الکترولیتی، اسید شویی آندی، استخراج و تصفیه فلزات به کار می رود.

ضخامت پوشش های رسوب ـ الکتریکی به دانسیته جریان، راندمان جریان و مدت زمان عملیات بستگی دارد. خواص فیزیکی تابع دانسیته جریان، دما ، ترکیب حمام، کیفیت سطحی قطعه و عوامل افزودنی به حمام است. از این نظر نمکهای آبکاری الکتریکی اهمیت زیادی پیدا کرده اند به طوری که روز به روز تقاضای آنها افزایش می یابد.

ادامه مطلب

گرمایش خانه به وسیله برق

گرمایش خانه به وسیله برق


برای بعضی ازجا ها که به شبکه گاز متصل نیستند، برق یک گزینه مناسب برای گرم کردن خانه های خود است. آیا به راه دیگری برای گرم کردن خانه نیاز دارید؟ یا به سادگی یک سیستم گرمایشی کارآمد می خواهید؟ نابر این حرارت مرکزی الکتریکی برای شما مناسب است برای کسب اطلاعات در مورد هزینه ها، جزئیات و مزایای یک سیستم گرمایش الکتریکی مرکزی، مطالعه کنید.

گرمایش الکتریکی مرکزی - یک گزینه گران قیمت است


به طور کلی، برق یک راه پرهزینه برای سوخت سیستم گرمایشی شما است. هزینه برق به ترتیب به میزان روزانه و شبانه تقریبا 3000 ریال بر کیلو وات و 2000 ریال بر کیلو وات است. این به هزینه متوسط ​​2500 ریال می باشد.

این را با نرخ بسیار پایین برای گاز اصلی مقایسه کنید و ممکن است فکر کنید که برق برای انتخابات شما مناسب نیست. هزینه سالانه در حال اجرا برای یک سیستم گاز خیلی کم است.

با این حال، شرایط خاصی وجود دارد که برق بهتر از گاز می باشد .

آیا برق مرکزی برای شما مناسب است؟
شما ممکن است این را بدانید. متأسفانه هیچ جواب ساده ای وجود ندارد. بهترین نکته این است که با مهندس گرمایش تماس بگیرید تا ملکیت و نیازهای گرمایش خود را بررسی کنید ، 

کارهای گرمایش برقی مرکزی
گرمایش فضایی
یک سیستم گرمایش برقی مرکزی خانه شما را به بهترین شکل گرم می کند.

بخاری های ذخیره سازی در طول شب برق می گیرند تا آجرهای نگهدارنده خود را گرم کنند. در طول روز، این آجر این انرژی را برای گرم کردن اتاق آزاد می کند.
رادیاتورهای الکتریکی حرارت را به صورت تقاضای عرضه می کنند تا تعرفه های اقتصادی اعمال نشوند. رادیاتور به جای ذخیره گرما، آن را تولید می کند و با کنترل می توانید چقدر گرما و زمانی که به آن نیاز دارید دقت کنید.
در عوض، سیستم های مرطوب الکتریکی با رادیاتور آب پر شده وجود دارد. این کار شباهت به رادیاتورهای معمولی دارد، فقط این که برای گرم کردن آب از برق استفاده می کند.
گرمایش مرکزی برق

آب گرم


برای آب گرم، شما همچنین گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

آبگرمکن برقی بسیار مشابه همانند دیگر انواع آبگرمکن های گازی کار می کند، به جز اینکه از برق به عنوان سوخت استفاده می کنند.
یک المنت حرارتی باعث گرم شدن آب می شود، شبیه یک کتری. پمپ این آب را به رادیاتورها در سراسر خانه شما انتقال می دهد. این آب گرم نیز می تواند به طور مستقیم به یک خروجی یا یک مخزن ذخیره آب، همانند آنچه که در دیگ بخار معمولی یا سیستم یافت می شود، پمپ شود.

برای این نوع بویلرهای الکتریکی، شما از صرفه جویی های تعرفه ای بهره مند خواهید شد، زیرا می توانید آب در طول شب حرارت دهید. برای یک دیگ بخار ترکیبی ، شما در نرخ روزانه بالاتر خواهد بود.

پمپ های حرارتی، یا منبع هوا و یا زمین گرمایی، حرارت را مجددا توزیع می کنند، نه تولید آن.
پمپ های حرارتی به وسیله برق، پمپ های حرارتی را از زمین یا هوا جذب می کند و از طریق یک پمپ آن را متمرکز می کند. سپس برای گرم کردن یک اتاق یا آب استفاده می شود.

راه دیگر این است که آب را از طریق بخاری غوطه ور اختصاص داده شده حرارت دهیم. این یک عنصر گرمایش است که در یک سیلندر آب گرم قرار می گیرد.
با استفاده از برق، عنصر آب های اطراف را گرم می کند، درست مثل یک کتری. بخاری های غوطه وری می توانند منبع اصلی خود برای آب گرم یا تهیه پشتیبان باشند.

مزایای یک سیستم گرمایش برقی مرکزی

قیمت برق بسیار بالاتر از نفت و گاز است. حتی با تعرفه های شبانه کمتر، برق هنوز هم گران تر از انواع دیگر سوخت است.
اگرچه هیچگونه فرآورده های احتراق وجود ندارد، تولید برق هنوز انرژی زیادی در قالب سوخت های فسیلی مصرف می کند.
بخاری های ذخیره سازی گرمایش لحظه ای را ارائه نمی دهند. آجر آنها نیاز به زمان برای گرم کردن دارند، به این معنی که اگر آنها در شب قبل روشن نمی شوند، مجبور خواهید شد تا بعد از شب بعد برای گرما، صبر کنید. این به معنی یک روز از اتاق های سرد، که شما احتمالا نمی خواهید!
برای بخاری ها بدون کنترل شارژ خودکار، شما باید به صورت دستی آنها را با توجه به آب و هوا و مقدار گرما مورد نظر برای روز بعد تنظیم کنید.
سیستم های گرمایش الکتریکی ظرفیت کم یا کمتری نسبت به همتایان گاز یا نفت خود دارند. نگه داشتن با یک آب گرم یا تقاضای گرما، می تواند دشوار باشد.
ب

گرمایش استخر

گرم کردن آب استخر

محدوده متداول دمای آب استخرها

در استخرها بدن انسان در میان یک سیال به عنوان محیط واسطه برای انتقال حرارت قرار می گیرد. در داخل استخر نیز برای آن که افراد احساس خوشایندی داشته باشند و در دراز مدت سلامت آن ها به خطر نیفتد،دمای آب باید در محدوده مناسبی قرار داشته باشد.

ساخت استخر

مطالعات پزشکی حاکی از آن است که دمای 28درجه سانتیگراد مناسب ترین دما برای استخرهای تفریحی از حیث حفظ سلامت بدن شناگران به شمار می رود.

در دماهای کمتر از 26 درجه سانتیگراد گرمای بدن به سرعت به محیط اطراف آب استخر منتقل می شود که برای شناگرانی که مدت زیاد ی در آب می مانند اصلا خوشایند نیست.

کنترل دمای آب

در استخرها برای کنترل دمای آب و هوای استخرها از دو ترموستات استفاده می شود.به طوری که برای کنترل دمای آب آن از یک ترموستات دیگر استفاده می شود .به ترموستات هایی که برای کنترل دمای آب مورد استفاده قرار می گیرند اصطلاحا آکوستات گفته می شود.

این نوع ترموستات ها مجهز به حسگر مستغرق هستند و معمولا در دامنه دمایی 38-132 درجه سانتی گراد کاربرد دارند.

برخی از آکوستات ها فارغ از کنترل دمای آب گرم از طریق روشن و خاموش نمودن دیگ عملیات دیگری مانند روشن و خاموش کردن پمپ،کنترل گردش آب در مناطق مختلف ،چرخه کارکرد مشعل،کنترل حد بالا و پایین سطح آب را نیز بر عهده دارند.

ادامه مطلب

فلز کروم

4545454564564

کروم چیست؟

 

همه چیز کاملا شبیه کروم است! اگر شما نیاز به یک Pontiac پرنعمت به دنبال خیابان های هاوانا هستید، می دانید یکی از اسرار این است که کروم "trim" - چراغ ها، چراغ های جلو، دستگیره های درب، و رادیاتور رادیاتور - به طوری که آنها واقعا درخشان در خورشید. سازندگان ماشین ها نسبت به ارزان قیمت قطعات کروم را دوست دارند، زیرا آنها مانند نقره ای درخشندند، و وسایل نقلیه ای که برای هزاران نفر فروش می کنند مانند یک میلیون دلار است!

بدیهی است که ما از کروم به عنوان براق، نقره ای و عمدتا رنگی فکر می کنیم؛ لوئیس Vauquelin (1763-1829)، شیمیدان فرانسوی که در سال 1797 آن را کشف کرد، نامی از کروموز نام گرفت، کلمه یونانی برای رنگ، با توجه به ترکیبات رنگی بسیار رنگی که کروم تشکیل شده است را انتخاب کرد. بیایید اطلاعات بیشتری در مورد این عنصر جذاب پیدا کنیم!

اگر مانند نقره نقاشی می شود، اما مانند فولاد سخت است، احتمالا کروم است: یک عنصر فلز گذار از گروه 6 جدول تناوبی. از طبیعت درخشان شما ممکن است فکر کنید که این نادر و ارزشمند است، اما کروم نسبتا رایج است: تقریبا 21 عنصر گسترده در پوسته سنگی زمین است.

ادامه مطلب